دانلود فایل(دانلود پاورپوینت پزشکی ( بیوشیمی بارداری biochemistry of pregnancy )(۳۴ اسلاید انگلیسی و فارسی)(قابل ویرایش))

دانلود پاورپوینت پزشکی ( بیوشیمی بارداری biochemistry of pregnancy )(۳۴ اسلاید انگلیسی و فارسی)(قابل ویرایش)|50582226|brm41001328|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان دانلود پاورپوینت پزشکی ( بیوشیمی بارداری biochemistry of pregnancy )(۳۴ اسلاید انگلیسی و فارسی)(قابل ویرایش) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت پزشکی ( بیوشیمی بارداری biochemistry of pregnancy )


(۳۴ اسلاید انگلیسی و فارسی)


پروتئين‌هاي اختصاصي بارداري متعددي وجود دارد كه همگي از تروفوبلاست‌ها نشئت مي‌گيرند كه رايج‌ترين آنها كه مورد اندازه‌گيري قرار مي‌گيرد هورمون HCG است. اين هورمون پس از سنتز به جريان خون مادر ترشح مي‌شود و در اوايل بارداري در هفته 12 به اوج خود مي‌رسد و سپس اين ميزان كاهش مي‌يابد. اين هورمون پس از ده روز از لقاح در ادرار قابل اندازه‌گيري است. تومورهاي تروفوبلاستي هورمون HCG ترشح مي‌كنند و اين تومورها هم در آقايان و خانم‌ها بوقوع مي‌پيوندد كه شاملHydatidiform Mole and Choriocarcinoma است كه همراه است با مقدار زياد HCG. يك خانم با ميزان بالاي هورمون HCG و بدون علائم بارداري غالبا دچار تومور تروفوبلاست مي‌باشد. و در آقايان Testicular Teratoma شايع‌ترين است.
هورمون‌هاي توليد مثل غلظت هورمون‌هاي پرولاكتين، استروژن‌ها و تستوسترون و Sex Hormone Binding Globulin (SHBG) در دوران بارداري يك افزايش ثابتي را نشان مي‌دهند. غلظت‌هاي هورمون رشد و گنادوتروپين‌هاي غده هيپوفيز كاهش مي يابد، ولي در مورد هورمون LH اگر با متد داراي ويژگي پائين اندازه‌گيري شود، ممكن است با هورمون HCG واكنش متقاطع انجام دهد و منجر به افزايش غلظت LH شود
اين هورمون بدليل افزايش Cortisol-binding globulin (CBG) در سرم افزايش زيادي مي‌يابد. افزايش هورمون آزاد كورتيزول در سرم منجر به آزاد گشتن هورمون كورتيزول در ادرار 24 ساعته مي‌شود و يكي از علت‌هايي كه مي‌توان براي آن متصور شد توليد موادي شبيه ACTH توسط جفت است. به همين خاطر اغلب خانم‌هاي باردار يك عدم تحمل به گلوكز و يك شكل كوشين مانند (Cushingoid features) را نشان مي‌دهند كه تشخيص سندرم كوشينگ در بارداري را براي پزشك دشوار مي‌سازد.

یک بیماری نسبتاً نادر در دوران بارداری است که به علت نقص کار کبد به وجود می‌آید. این اختلال هنگامی بوجود می‌آید که صفرا بطور عادی در داخل مجاری صفرا به جریان در نمی‌آید و در نتیجه املاح صفراوی در پوست تجمع می‌یابند و به خارش کلی بدن می‌انجامد.
درواقع اختلال‌های عملکردی کبد عامل زردی است که ساده‌ترین شکل آن کلستاز بارداری است. در این بیماری به دلیل وجود هورمون‌های بارداری، متابولیسم کبد کم می‌شود. شروع علایم معمولا در ۳ ماهه سوم است، هر چند در ماه دوم و سوم نیز گزارش شده است. نخستین علامت آن معمولاً خارش تمام بدن است و شدت خارش در دست‌ها، پاها، شکم و پشت بیشتر است. معمولاً دانه‌های پوستی (جوش) دیده نمی‌شود.
Is synthesized by trophoblasts cells
Is a single polypeptide with 191 amino acids
Is very similar to GH and to a lesser extent to PRL
Increases during pregnancy and its secretion near term is 1 to 2 g/day
Is lactogenic, metabolic, somatotropic, leuteotropic, erythropoietic
Its Determination has no clinical application
Is a glycoprotein with 591 amino acid
Is the most abundant protein in fetus serum
Is produce initially by yolk sac and then fetus liver
Peaks at 12-14th week (3 mg/mL) , then decreases to 20 ug/mL at term, and reaches to 1 ng/mL after 1 year
Its activity is like Albumin
Is Determined for Screening and also tumor markerمطالب دیگر:
📖چگونه به کمک ارائه راهکار های جذاب و دانش آموز علاقه به درس ریاضی را در دانش آموزانم نهادینه سازم📖چگونه به کمک روش های نوین تدریس دانش آموزان را به درس ریاضی علاقه مند نمایم📖چگونه نقش مدرسه را در بالا بردن سطح سلامت روان در دانش آموزان زیاد کنیم نمایم📖چگونه یادگیری و محفوظات اصطلاحات زیست شناسی را در دانش آموزانم بهبود وعلاقه مندکرده📖چگونه با جذاب سازی کلاس و منسوخ نمودن روش های تدریس سنتی دانش آموزان را به درس زیست شناسی علاقه مند نمایم📖چگونه به کمک آموزش دانش آموز مبتنی بر نیاز دانش آموزان را به درس زیست شناسی و مفاهیم آن علاقه مند نمایم📖چگونه زندگی اجتماعی و با هم بودن و سازگاری با بچه ها با اخلاق های متفاوت را به دانش آموزان خوابگاهی بیاموزم📖چگونه میزان یادگیری درس زبان فارسی را در دانش آموزان افزایش دهم📖چگونه دانش آموزان را به کمک آموزگار مربوطه به استفاده از کامپیوتر علاقه مند نموده و درس کار و فناوری را برایشان جذاب تر کنم📖چگونه مشکل عدم کنترل ادرار را در دانش آموزان برطرف نمایم📖چگونه با استفاده از فناوری اطلاعات بر یادگیری پیشرفت تحصیلی دانش آموزان در درس شیمی 2 کوشا باشم📖اقدام پژوهی چگونه دانش آموزان را به شرکت در گروه سرود ترغیب نمایم📖دانلود چگونه به شاداب سازی حیاط و محوطه ورزشی کمک کنم📖چگونه استرس و اضطراب را در دانش آموز که از اعتیاد پدر و مشاجرات والدین سرچشمه گرفته بود برطرف ساخته و سلامت روان را در او شکوفا سازم📖چگونه نقش مدرسه را در بالا بردن سطح سلامت روان در دانش آموزان پر رنگ تر و پر بار تر نمایم📖چگونه دانش آموزان را به درس علوم تجربی و کار گروهی تشویق نمایم📖چگونه با جذاب نمودن کلاس علاقه مندی و نشاط را در دانش آموزان کلاسم در درس مطالعات اجتماعی فراهم آورم📖چگونه بوسیله کار گروهی و آموزش های دانش آموز محور زمینه یاد گیری اثر بخش را در دانش آموزان برای فراگیری درس ادبیات فارسی فراهم آورم📖دانلود چگونه توانستم دانش آموزان را به خواندن قرآن تشویق نمایم📖چگونه بوسیله روش تدریس ایفای نقش و نمایش درس فلسفه را برای دانش آموزان جذاب نمایم📖چگونه رفتار های نامتعارف و استفاده از الفاظ ناشایست را در تعدادی از دانش آموزان آموزشگاهم بهبود بخشم📖چگونه دانش آموزان را به شرکت در نماز جماعت علاقه مند نمایم📖مقاله درمورد سکته قلبی و عوارض آن📖مقاله درموردانواع سیانوباكترها و ویژگیهای بیولوژیكی📖چگونه دانش آموزان را به حفظ جزء سی ام قرآن علاقه مند نمایم