دانلود فایل(بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاك در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز)

بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاك در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز|50037388|brm41001328|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاك در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاک در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز

اصلان اگدرنژاد - کارشناس ارشد آبیاری و زهکشی، دان شآموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد عل
سعید برومند نسب - استاد دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز
حیدرعلی کشکولی - استاد دانشکده مهندسی علوم آب، دانشگاه شهید چمران اهواز


چکیده مقاله:

بکارگیری منابع آبی نامتعارف (نظیر فاضلاب ها) در امر آبیاری اراضی کشاورزی، از جمله راهکارهای رویارویی با مسئله بحران آب به شمار آمده که در سطح وسیعی، به خصوص در مناطق خشک و نیمه خشک مورد توجه خاص قرار گرفته است. از جمله نتایج بکارگیری این منابع آبی نامتعارف (فاضلاب ها) در کشاورزی و آبیاری اراضی زراعی، اضافه شدن انواع ترکیبات شیمیایی به خاک علاوه بر تأمین آب مورد نیاز گیاه می باشد. با تدارک عناصر کودی، از این طریق به افزایش حاصلخیزی خاک کمک شده و در نتیجه تقلیل مصرف کود، به کاهش هزینه های عمده جاری در فعالیت های کشاورزی منجر می شود. در این پژوهش به بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاک در نتیجه اجرای عملیات آبیاری کرتی با فاضلاب خام شرق اهواز، در شرایط تحقیقات مزرعه ای و بدون کشت گیاه به مدت شش ماه پرداخته شده است. پارامتر فسفر قابل ، جذب خاک در ابتدای پژوهش و پس از شش ماه آبیاری با تیمارهای پژوهشی (فاضلاب شرق اهواز و آب رودخانه کارون)، در سه عمق 15-0، 30-15 و 45-30 سانتی متری خاک به روش اولسن مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج حاصله بیانگر آنست که کاربرد فاضلاب شرق اهواز باعث افزایش معنی دار (P<0/05) فسفر قابل جذب خاک گشته است.


کلیدواژه‌ها:

فاضلاب خام شهری - آبیاری کرتی - تحقیقات مزرعه‌ای - فسفر قابل جذب خاک - روش اولسن - اهواز


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


اگدرنژاد, اصلان؛ سعید برومند نسب و حیدرعلی کشکولی، ۱۳۸۸، بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاک در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (اگدرنژاد, اصلان؛ سعید برومند نسب و حیدرعلی کشکولی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (اگدرنژاد؛ برومند نسب و کشکولی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
🔥تحقیق درباره جوشكاري ليزر🔥تحقیق درباره جهاني شدن و توسعه پايدار 🔥تحقیق درباره حديث رفع🔥تحقیق درباره حسابرسى داخلى🔥تحقیق درباره حسابرسي داخلي🔥تحقیق درباره حضرت زكريا🔥تحقیق درباره حماسه سرايي در شعر فردوسي🔥تحقیق درباره حماسه غزه 🔥تحقیق درباره حوادث🔥تحقیق درباره خداباوري و اخلاق زيست محيطي🔥تحقیق درباره خديجه 🔥تحقیق درباره خرما 🔥تحقیق درباره خرمنکوبها Thereshers🔥تحقیق درباره خشك كردن قارچ خوراكي🔥تحقیق درباره خلاصه جزوه ي سخت افزار🔥تحقیق درباره خوراک واحد بيلمر 🔥تحقیق درباره دانه ذرت جهت تغذيه دام طيور و آبزيان 🔥تحقیق درباره دانه🔥تحقیق درباره دستور قابل اجرا در RUN🔥تحقیق درباره دفاع اتمي🔥تحقیق درباره دنده ماشین (دیفرانسیل)🔥تحقیق درباره دوري از گناه🔥تحقیق درباره دین و اخلاق زيست محيطى 🔥تحقیق درباره دين وبحران فناوري🔥تحقیق درباره ديوارها