دانلود فایل(18-بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاك در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز)

18-بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاك در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز|50029981|brm41001328|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان 18-بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاك در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب خام شرق اهواز آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاک در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب شرق اهواز

اصلان ایگدرنژاد - کارشناس ارشد آبیاری و زهکشی _ واحد علوم و تحقیقات اهواز
سعید برومندنسب - استاد دانشگاه شهید چمران اهواز
حیدرعلی کشکولی - استاد دانشگاه شهید چمران اهواز


چکیده مقاله:

با توجه به بحران آب ، بهره برداری از فاضلابهای شهری و خانگی یک روش موثر در بر طرف نمودن نیاز آبی گیاهان در مناطق خشک و نیمه خشک و همچنین کاهش آلودگی محیط زیست می باشد . فاضلابهای شهری می توانند نیاز آبی و غذایی گیاهان را تعیین نمایند و به همین علت به عنوان منابع آب و کودی ارزان قیمت مورد توجه قرار گرفته اند . در ایران به علت فقر نسبی اغلب خاکها از نظر فسفر، این عنصر از نظر اقتصاد تهیه مواد خام، ساخت و واردات کود و همچنین به دلیل بررسی های خاکشناسی اهمیت فوق العاده ای نسبت به سایر عناصر دارد . در این پژوهش به بررسی تغییرات فسفر قابل جذب خاک در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب شرق اهواز پرداخته شد . جهت انجام این تحقیق از 6 کرت به ابعاد 2/5 × 2/5 متر، در فضای سبز مجتمع فولاد خوزستان واقع در شرق اهواز استفاده شد . تیمارهای آبی عبارت بودند از فاضلاب شرق اهواز و آب رودخانه کارون که در قالب طرح آماری فاکتوریل با پایه کاملاً تصادفی و با سه تکرار اجرا گردید . بافت خاک محل اجرای طرح از جنس لوم و لوم رسی بوده است . فسفر قابل جذب خاک در ابتدای پژوهش و پس از 180 روز آبیاری با تیمارهای آبیاری، در سه عمق 0-15 ، 15-30 و 30-45 سانتی متری خاک تعیین گردید . نتایج حاصله بیانگر آن است که کاربرد فاضلاب شرق اهواز باعث افزایش معنی دار ) P<0/05) فسفر قابل جذب خاک گشته است .


کلیدواژه‌ها:

فاضلاب - آبیاری - فسفر قابل جذب خاک


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


ایگدرنژاد, اصلان؛ سعید برومندنسب و حیدرعلی کشکولی، ۱۳۸۷، بررسی چگونگی تغییرات فسفر قابل جذب خاک در نتیجه اجرای عملیات آبیاری با فاضلاب شرق اهواز، سومین کنگره ملی بازیافت و استفاده از منابع آلی تجدید شونده در کشاورزی، خوراسگان، دانشگاه آزاد واحد خوراسگان

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (ایگدرنژاد, اصلان؛ سعید برومندنسب و حیدرعلی کشکولی، ۱۳۸۷)
برای بار دوم به بعد: (ایگدرنژاد؛ برومندنسب و کشکولی، ۱۳۸۷)مطالب دیگر:
📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق الگوهای ارتباطی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق حمایت اجتماعی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق خودکارآمدی تحصیلی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق رسانه📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق رضایت تحصیلی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق روان درمانی📃مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سازگاری روانشناختی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سرطان📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سلامت روانی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سوگیری توجه📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق شخصیت و عملکرد تحصیلی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق فراشناخت📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق فرهنگ سازمانی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق کیفیت خدمات مجتمع های آموزشی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق لکنت زبان📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق مفهوم سلامت روان از دیدگاه مکتب های مختلف📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق مکاتب اخلاقی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق موسیقی درمانی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق مهارت های اجتماعی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق همبستگی خانواده📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق یادگیری خودتنظیمی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق تعهد سازمانی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق استاندارد ایزو📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق انگیزه وابستگی📃چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق انواع و شیوع رفتارهای پر خطر