دانلود فایل(كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی PLC)

كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی PLC|41004620|brm41001328|كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی PLC
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی PLC آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه :

امروزه در بین كشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهكارهایی برای كنترل بهتر فرآیندهای تولید ، وجود دارد كه مدیران و مسئولان صنایع در این كشورها را بر آن داشته است تا تجهیزاتی مورد استفاده قرار دهند كه سرعت و دقت عمل بالایی داشته باشند. بیشتر این تجهیزات شامل سیستم‌های استوار بر كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (Programmable Logic Controller) هستند. در بعضی موارد كه لازم باشد می‌توان PLCها را با هم شبكه كرده و با یك كامپیوتر مركزی مدیریت نمود تا بتوان كار كنترل سیستم‌های بسیار پیچیده را نیز با سرعت و دقت بسیار بالا و بدون نقص انجام داد.

قابلیت‌هایی از قبیل توانایی خواندن انواع ورودی‌ها (دیجیتال ، آنالوگ ، فركانس بالا...) ، توانایی انتقال فرمان به سیستم‌ها و قطعات خروجی ( نظیر مانیتورهای صنعتی ، موتور، شیر‌برقی ، ... ) و همچنین امكانات اتصال به شبكه ، ابعاد بسیار كوچك ، سرعت پاسخگویی بسیار بالا، ایمنی ، دقت و انعطاف پذیری زیاد این سیستم‌ها باعث شده كه بتوان كنترل سیستم‌ها را در محدوده وسیعی انجام داد.

مفهوم كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی PLC :

در سیستم‌های اتوماسیون وظیفه اصلی كنترل بر عهده PLC است كه با گرفتن اطلاعات از طریق ترمینالهای ورودی، وضعیت ماشین را حس كرده و نسبت به آن پاسخ مناسبی برای ماشین فراهم می‌كند. امكان تعریف مدهای مختلف برای ترمینالهای ورودی/خروجی یك PLC، این امكان را فراهم كرده تا بتوان PLC را مستقیما به المانهای دیگر وصل كرد. علاوه بر این PLC شامل یك واحد پردازشگر مركزی( CPU) نیز هست، كه برنامه كنترلی مورد نظر را اجرا می‌كند. این كنترلر آنقدر قدرتمند است كه می‌تواند هزارها I/O را در مدهای مختلف آنالوگ یا دیجیتال و همچنین هزارها تایمر/ كانتر را كنترل نماید. همین امر باعث شده بتوان هر سیستمی، از سیستم كنترل ماشین‌هایی با چند I/O كه كار ساده‌ای مثل تكرار یك سیكل كاری كوچك انجام می‌دهند گرفته تا سیستم‌های بسیار پیچیده تعیین موقعیت و مكان‌یابی را كنترل نمود. این سیستم می‌تواند بدون نیاز به سیم‌بندی و قطعات جانبی و فقط از طریق نوشتن چند خط برنامه تا صدها تایمر را در آن واحد كنترل و استفاده نماید.


مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت آموزش Auto Cad🔥پاورپوینت آموزش الکترونیک🔥پاورپوینت بایوس🔥پاورپوینت بررسي راهكارهاي عملي فعال سازي كارگاه هاي كامپيوتر مدارس🔥پاورپوینت برنامه‌ سازي پيشرفته🔥پاورپوینت آشنایی با ساختار داده ها در سیستم های اطلاعات جغرافیایی🔥پاورپوینت آشنایی با توربین انبساطی و کاربرد آن‌ در نیروگاه‌ های تولید برق🔥پاورپوینت مقايسه نظام اقتصادي اسلام با نظام اقتصادي سرمايه داري🔥پاورپوینت چالش هاي داخلي نظام بانكي در توسعه صادرات🔥پاورپوینت پايگاه داده چندرسانه اي🔥پاورپوینت الگوریتم درخت پوشای مینیمم (MST Algorithm)🔥پاورپوینت کتاب ساختار فایل ها (ذخیره و بازیابی اطلاعات) ترجمه جعفرنژاد قمي و ابراهيم محرابي🔥پاورپوینت خلاصه کتاب ريز پردازنده Z80 تالیف باري بي. بري ترجمه سعيد حسن نيا🔥پاورپوینت خلاصه کتاب ساختمان داده ها به زبان C تالیف الیس هورویتز ترجمه امير عليخانزاده🔥پاورپوینت ساختمان داده‌ ها و الگوريتم🔥پاورپوینت طراحی استراتژی های محصول🔥پاورپوینت نانوتكنولوژي🔥پاورپوینت فشرده سازی فایل های تصویری🔥پاورپوینت فشرده سازی صوت🔥پاورپوینت بررسی نیروگاه و سلول‌ های خورشیدی🔥پاورپوینت تراكم‌ هاي جمعيتي و ساختماني در شهرها🔥پاورپوینت مبانی فن آوری اطلاعات (IT)🔥پاورپوینت خلاصه کتاب مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی تالیف جعفر تنها و مهدی یوسف خانی🔥پاورپوینت مفاهیم اولیه پروتکل TCP/IP🔥پاورپوینت موتورهای پله ای